| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1,38 - 1,68:1 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| S-Video | On |
| HDMI-portti | On |
| WiFi | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| USB-host | On |
| D-sub lähtö | On |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 920 x 1 200 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 15000:1 |
| Kirkkaus | 3 200 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 2 240 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WXGA |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Leveys | 297 mm |
| Korkeus | 77 mm |
| Syvyys | 234 mm |
| Paino | 2,6 kg |
| Lamppu | |
| Takuu | 12 kk / 1000 h |
| Teho | 200 W |
| Lampun käyttöikä | 5 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 10 000 tuntia |
| Takuu | |
| Kesto | 2 vuotta |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 277 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,26 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 207 |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 37 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 28 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 320 " |
| Min | 33 " |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 30 astetta |