| Valmistaja | Epson |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 489 mm |
| Korkeus | 169 mm |
| Syvyys | 300 mm |
| Paino | 4,7 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 33 sivua/min |
| Väri | 20 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 150 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,5 |
| Virrankäyttö (huippu) | 13 |