| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1,22 - 1,47:1 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| WiFi | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| USB-host | On |
| D-sub lähtö | On |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 35000:1 |
| Kirkkaus | 2 200 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 1 500 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | Full HD |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Paino | 3,1 kg |
| Korkeus | 114 mm |
| Syvyys | 245 mm |
| Lamppu | |
| Takuu | 36 kk / 3000 h |
| Teho | 200 W |
| Lampun käyttöikä | 4 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 7 500 tuntia |
| Takuu | |
| Kesto | 2 vuotta |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 291 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,28 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 224 |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 37 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 27 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 332 " |
| Min | 34 " |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 30 astetta |