| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1.22 - 1.47:1 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Lamppu | |
| Tyyppi | UHE |
| Teho | 200 W |
| Lampun käyttöikä | 4 500 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 7 500 tuntia |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 073 400 000 väriä |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 30000:1 |
| Kirkkaus | 2 500 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 1 650 ANSI lumenia |
| 3D-tuki | On |
| Kuvaformaatti | Full HD |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Leveys | 309 mm |
| Korkeus | 122 mm |
| Syvyys | 285 mm |
| Paino | 3,2 kg |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 296 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,2 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 227 |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 37 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 27 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Kuvan koko | |
| Max | 332 " |
| Min | 34 " |
| Keystone | |
| Vaaka +/- | 30 astetta |
| Pysty +/- | 30 astetta |