| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | www.epson.fi/fi/fi/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/16266 |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 490 mm |
| Korkeus | 229 mm |
| Syvyys | 377 mm |
| Paino | 6,3 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 9,2 sivua/min |
| Väri | 4,5 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | 44 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 30 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,6 |
| Virrankäyttö (huippu) | 11 |