| Valmistaja | Epson |
| Takuu | 12kk |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Paino | 3,9 kg |
| Korkeus | 145 mm |
| Syvyys | 300 mm |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 8 sivua/min |
| Väri | 4 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 50 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,6 |
| Virrankäyttö (huippu) | 12 |