| Valmistaja | Epson |
| Takuu | 12kk |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 390 mm |
| Korkeus | 146 mm |
| Syvyys | 300 mm |
| Paino | 4,3 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 10 sivua/min |
| Väri | 4,5 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,6 |
| Virrankäyttö (huippu) | 13 |