| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 479 mm |
| Korkeus | 148 mm |
| Syvyys | 356 mm |
| Paino | 8,3 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 14 sivua/min |
| Väri | 11 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a3 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1 |
| Virrankäyttö (huippu) | 15 |