| Valmistaja | EPSON |
| Takuu | 12kk |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Äänenvoimakkuus | 52 db |
| Tulostustekniikka | matriisikirjoitin |
| Neulojen lukumäärä | 24 kpl |
| Matriisitulostin | On |
| Mustavalko | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Rinnakkaisportti | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 613 mm |
| Korkeus | 172 mm |
| Syvyys | 375 mm |
| Paino | 9,5 kg |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 98 | On |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 0,128 Mt |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (huippu) | 42 |
| Tulostusnopeus | |
| Luonnos | 440 merkkiä sekunnissa |
| Normaalilaatu | 110 merkkiä sekunnissa |