| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Neulojen lukumäärä | 24 kpl |
| Mitat | |
| Leveys | 275 mm |
| Korkeus | 153 mm |
| Syvyys | 240 mm |
| Paino | 3,3 kg |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 98 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 23 |
| Virrankäyttö (huippu) | 23 |
| Tulostusnopeus | |
| Luonnos | 360 merkkiä sekunnissa |
| Normaalilaatu | 300 merkkiä sekunnissa |