| Valmistaja | Epson |
| Takuu | 12kk |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | matriisikirjoitin |
| Matriisitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Rinnakkaisportti | On |
| Mitat | |
| Leveys | 348 mm |
| Korkeus | 154 mm |
| Syvyys | 275 mm |
| Paino | 4,1 kg |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 1,1 |
| Virrankäyttö (huippu) | 27 |
| Tulostusnopeus | |
| Luonnos | 347 merkkiä sekunnissa |
| Normaalilaatu | 78 merkkiä sekunnissa |