| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Optinen tarkkuus | 6400 dpi |
| Valittavissa oleva tarkkuus | 12,800 dpi |
| Tuotekuvaus | Tämä monipuolinen 6 400 dpi:n skanneri poistaa pölyjäljet ja naarmut filmistä ja valokuvista tehokkaalla DIGITAL ICE™ -tekniikalla. |
| Mitat | |
| Pituus | 485 mm |
| Leveys | 280 mm |
| Korkeus | 118 mm |
| Paino | 4,1 kg |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| USB 1.1 | On |
| Virrankäyttö (lepotila) | |
| Maksimi | 1,6 W |