| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Leveys | 1 608 mm |
| Korkeus | 1 128 mm |
| Syvyys | 1 126 mm |
| Paino | 133 kg |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 3 |
| Virrankäyttö (huippu) | 65 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,5 |
| Paperinkäsittely | |
| Maksimi paperiarkin koko | a0 |