| Valmistaja | Epson |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 567 mm |
| Korkeus | 304 mm |
| Syvyys | 424 mm |
| Paino | 15,5 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 32 sivua/min |
| Väri | 20 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 500 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a3+ |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 125 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 5,8 |
| Virrankäyttö (huippu) | 22 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,3 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |