| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 393 mm |
| Korkeus | 367 mm |
| Syvyys | 426 mm |
| Paino | 15 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 35 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 550 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 39 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 2,63 |
| Virrankäyttö (huippu) | 940 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 1,01 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 6 s |