| Valmistaja | Epson |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 425 mm |
| Korkeus | 330 mm |
| Syvyys | 388 mm |
| Paino | 12,1 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 24 sivua/min |
| Väri | 22 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 500 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 50 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 80 arkkia |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 8,9 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,2 |
| Virrankäyttö (huippu) | 20 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,2 |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x1200 dpi |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Kopiointinopeus (mv) max | 26 kopiota/min |
| Kopiointinopeus (väri) | 24 kopiota/min |