| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 664 mm |
| Korkeus | 413 mm |
| Syvyys | 435 mm |
| Paino | 24,25 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 34 sivua/min |
| Väri | 30 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 580 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 6,2 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 2,3 |
| Virrankäyttö (huippu) | 25 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,3 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |