| Valmistaja | Epson |
| LCD-näyttö | On |
| Mustesuihku | On |
| Mustavalko | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 56,7 mm |
| Korkeus | 418 mm |
| Syvyys | 48,6 mm |
| Paino | 21,7 kg |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 98 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| Windows 8.1 | On |
| Paperinkäsittely | |
| Maksimi paperiarkin koko | a3 |