| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | värimustesuihku |
| Mustesuihku | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 392 mm |
| Korkeus | 148 mm |
| Syvyys | 264 mm |
| Paino | 3,2 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 9 sivua/min |
| Väri | 5 sivua/min |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| Windows 8.1 | On |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (lepotila) | 2 |
| Virrankäyttö (huippu) | 12 |