| Valmistaja | epson |
| Takuu | 12kk |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | värimustesuihku |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 392 mm |
| Korkeus | 177 mm |
| Syvyys | 377 mm |
| Paino | 5 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 34 sivua/min |
| Väri | 18 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |