| Valmistaja | Epson |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Mitat | |
| Leveys | 392 mm |
| Korkeus | 221 mm |
| Syvyys | 377 mm |
| Paino | 5,8 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 34 sivua/min |
| Väri | 18 sivua/min |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 4 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,7 |
| Virrankäyttö (huippu) | 11 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,3 |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Paperinkäsittely | |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 30 arkkia |