| Valmistaja | Epson |
| LCD-näyttö | On |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 567 mm |
| Korkeus | 340 mm |
| Syvyys | 452 mm |
| Paino | 18,7 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 18 sivua/min |
| Väri | 10 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a3+ |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 35 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 125 arkkia |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Linux | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 8,5 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,7 |
| Virrankäyttö (huippu) | 19 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,3 |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Kopiointinopeus (mv) max | 18 kopiota/min |
| Kopiointinopeus (väri) | 10 kopiota/min |