| Valmistaja | Finlux |
| HD ready | On |
| Lapsilukko | On |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Elektroninen ohjelmaopas (EPG) | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 5,5 kg |
| Leveys | 735 mm |
| Korkeus | 442 mm |
| Syvyys | 89 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 32 tuumaa |
| Halkaisija | 81 cm |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 6 W |
| Liitettävyys | |
| S/PDIF | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| HDMI-liitinten määrä | 2 |
| SCART-liitinten määrä | 1 |
| Komposiittivideo | 1 |
| Värinormit | |
| PAL | On |
| SECAM | On |
| NTSC 3,58 | On |
| NTSC 4,43 | On |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-T2 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 31 W |