| Valmistaja | Finlux |
| Lapsilukko | On |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| VGA | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| HDMI-liitinten määrä | 2 |
| SCART-liitinten määrä | 1 |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 7,1 kg |
| Leveys | 923 mm |
| Korkeus | 548 mm |
| Syvyys | 90 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 40 tuumaa |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 4000:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Värinormit | |
| PAL | On |
| SECAM | On |
| NTSC 3,58 | On |
| NTSC 4,43 | On |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-T2 | On |