| Valmistaja | Finlux |
| Uniajastin | On |
| HD ready | On |
| Teksti-TV | 1 000 sivua |
| Lapsilukko | On |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| S-Video | On |
| S/PDIF | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| HDMI-liitinten määrä | 2 |
| SCART-liitinten määrä | 1 |
| Komponenttivideo | 1 |
| RF-sisääntulo | 1 |
| Mitat jalustalla | |
| Paino | 10,3 kg |
| Leveys | 923 mm |
| Korkeus | 702 mm |
| Syvyys | 178 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 40 tuumaa |
| Halkaisija | 102 cm |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Katselukulma | |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Värinormit | |
| PAL | On |
| SECAM | On |
| NTSC 3,58 | On |
| NTSC 4,43 | On |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-T2 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 63 W |