| Valmistaja | Fitbit |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Syncs with Mac OS X 10.6 and up, iPhone 4S and later, iPad 3 gen. and later, Android 4.4 and later and Windows 10 devices. |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| WLAN | On |
| WiFi | v. 802.11 b/g/n |
| NFC | On |
| Akku | |
| Tyyppi | Lithium-polymer |
| Näyttö | |
| Lisätieto | Corning Gorilla Glass 3 |
| Resoluutio (leveys) | 348 px |
| Resoluutio (korkeus) | 250 px |
| Koko | 1,42 " |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 2 500 Mt |
| Ominaisuudet | |
| Kosketusnäyttö | On |
| GPS | On |
| Sykesensori | On |
| Mitat | |
| Paino | 49,9 g |
| Leveys | 29,232 mm |