| Valmistaja | Forever |
| Lisätieto | IP66-suojaus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tuotekuvaus | Smartwatch Forever SW- 100 is the perfect gadget for every enthusiast an active lifestyle. Thanks to the built-in sensor can measure daily physical activity, such as the number of steps and heartbeats . SW- 100 is able to wirelessly synchronize with your phone and supports the sending of text messages to answer calls or control music. It also has a spare strap included. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| Ominaisuudet | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Sykesensori | On |
| Mitat | |
| Leveys | 26 mm |
| Paksuus | 13 mm |
| Syvyys | 45 mm |
| Akku | |
| Akkukesto | 300 mAh |
| Näyttö | |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 240 px |
| Koko | 1,22 " |