| Valmistaja | Forever |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Android 4.4 tai uudempi, iOS 7.0 tai uudempi |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| Akku | |
| Tyyppi | Li-Po |
| Akkukesto | 350 mAh |
| Valmiusaika (maksimi) | 120 h |
| Näyttö | |
| Lisätieto | Corning Gorilla Glass |
| Koko | 1,3 " |
| Ominaisuudet | |
| GPS | On |
| Mitat | |
| Paino | 150 g |