| Valmistaja | Fractal Design |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Näytönohjaimen enimmäispituus | 480 mm |
| Tuulettimen enimmäiskorkeus | 170 mm |
| Virtalähteen enimmäispituus | 345 mm |
| Väri | musta, harmaa |
| Laitepaikat | |
| 3.5":n laitepaikkoja | 8 |
| 5.25":n laitepaikkoja | 4 |
| Mitat | |
| Leveys | 232 mm |
| Korkeus | 559 mm |
| Syvyys | 560 mm |
| Paino | 16 400 g |
| Tuetut emolevyt | |
| ATX | On |
| EATX | On |
| ITX | On |
| Micro-ATX | On |
| Tyyppi | |
| Täystorni | On |