| Valmistaja | Fractal Design |
| Takuu | 3 |
| Teho | 750 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Tuulettimen koko | 120mm |
| Mitat | |
| Leveys | 150 mm |
| Korkeus | 86 mm |
| Syvyys | 140 mm |
| Virrananto | |
| 3.3V | 20 A |
| 5V | 20 A |
| 12V1 | 46 A |
| -12V | 0,5 A |
| 5Vsb | 2,5 A |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 1 |
| 4 pin molex | 1 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 1 kpl |
| 20+4 pin ATX | 1 kpl |
| 4 pin CPU | 1 kpl |