| Valmistaja | Fujifilm |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/3.5-5.6 |
| Linssin polttoväli | 16-50mm |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Tuotekuvaus | Fujinon XC 16-50mm f/3.5-5.6 OIS -objektiivi on kuvanvakaajalla varustettu kevyt ja kompakti zoom-objektiivi. Kuvanvakaaja mahdollistaa käsivaralta kuvaamisen erinomaisesti ja automaattitarkennus on erittäin nopea. |
| Mitat | |
| Paino | 195 g |
| Pituus | 65,2 mm |
| Halkaisija | 62,6 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Normaali zoom | On |