| Valmistaja | Fujinon, Fujifilm |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/4 |
| Linssin polttoväli | 10-24 |
| Rakenne | 14 elementtiä 10 ryhmässä |
| Suodinkierteet | 72 mm |
| Tuotekuvaus | Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS on erittäin laajakulmainen objektiivi, joka soveltuu maisema- sekä arkkitehtuurikuvaamiseen. Objektiivi on varustettu OIS (Optical Image Stabilization) -kuvanvakaajalla sekä kinnteällä f/4 valovoimailla. Fujinon XF -objektiivi on musta ja erittäin tyylikäs metallirakenteinen objektiivi. |
| Mitat | |
| Paino | 410 g |
| Pituus | 87 mm |
| Halkaisija | 78 mm |