| Valmistaja | Fujifilm |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | 2,8-4 |
| Linssin polttoväli | 18-55 |
| Rakenne | 14 elementtiä 10 ryhmässä |
| Suodinkierteet | 58 mm |
| Tuotekuvaus | Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS on kuvanvakaajalla ja hyvällä valovoimalla varustettu yleiszoom-objektiivi. Objektiivi on kevyt ja kompakti ja soveltuu jokapäiväiseen kuvaamiseen.Kuvanvakaaja mahdollstaa käsivaralta kuvaamisen sekä parantaa heikossa valossa kuvaamisen mahdollisuutta.Nopean tarkennuksen ansiosta et menetä nopeita tilanteita. |
| Mitat | |
| Paino | 310 g |
| Pituus | 70,4 mm |
| Halkaisija | 65 mm |