| Valmistaja | Fujifilm |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | 1.4 |
| Linssin polttoväli | 23 |
| Rakenne | 11 elementtiä 8 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Tuotekuvaus | Fujinon XF 23mm f/1.4 R on erittäin valovoimainen kiinteän polttovälin laajakulmaobjektiivi. Objektiivi on erittäin nopeatarkenteinen, jonka ansiosta saat nopeatkin tilanteet kuvattua.F/1.4 valovoima mahdollistaa heikossakin valossa kuvaamisen ilman erillistä salamavaloa, jolloin kuvista tulee luonnollisempia. Valovoima mahdollistaa myös tyylikkäät syväterävyyskuvat. |
| Mitat | |
| Paino | 300 g |
| Pituus | 63 mm |
| Halkaisija | 72 mm |