| Tuotekuvaus | Fujinon XF 27mm f/2.8 R on valovoimainen ja kompakti kiinteän polttovälin laajakulmaobjektiivi. Nopean automaattitarkennuksen ansiosta saat kuvattua kaikki tilanteet helposti. Kevyt ja kompakti koko helpottaa kameran kuljettamista kaikkialla pitäen kameran kokoajan kuvausvalmiina.Objektiivi soveltuu hyvin monipuoliseen yleis-, henkilö-, muoto-, ja maisemakuvaamiseen. |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Linssin polttoväli | 27mm |
| Aukko | f/2.8 |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Valmistaja | Fujifilm |
| Mitat | |
| Halkaisija | 61,2 mm |
| Pituus | 23 mm |
| Paino | 78 g |