| Valmistaja | Fujifilm |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | 2,8 |
| Linssin polttoväli | 50-140 |
| Rakenne | 23 elementtiä 16 ryhmässä |
| Suodinkierteet | 72 mm |
| Tuotekuvaus | Fujinon XF 50-140mm f/2.8 OIS WR on erittäin valovoimainen telezoomobjektiivi, jossa on kuvanvakaaja.Objektiivi on roiske- ja pölytiivis, joten se soveltuu hyvin kosteisiin olosuhteisiin eikä pientä vesisadettakaan tarvitse säikähtää. |
| Mitat | |
| Paino | 995 g |
| Pituus | 175,9 mm |
| Halkaisija | 82,9 mm |