| Valmistaja | Fujitsu |
| Kosketusalusta | On |
| 4G | On |
| Sormenjälkilukija/tunnistin | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Akku | |
| Akun kesto | 9 h, 96 Wh |
| Maksimi | 9 h |
| Akun kapasiteetti | 96 Wh |
| AC-Adapteri | On |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Nopeus | 2,9 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, microSD, SDXC, microSDHC |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Nvidia Quadro P3000, 6 000 Mt, GDDR5 |
| Muisti | 6 000 Mt |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 630 |
| Multimedia | |
| Äänipiiri | Realtek ALC255 |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Mitat | |
| Leveys | 41,8 cm |
| Paksuus | 3 cm |
| Syvyys | 28,8 cm |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11a/b/g/n/ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |