| Valmistaja | Garmin |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tuotekuvaus | GPS-golftiedot kätevässä pidikkeellä kiinnitettävässä laitteessa |
| Akku | |
| Tyyppi | ladattava Li-ion |
| Näyttö | |
| Resoluutio (leveys) | 128 px |
| Resoluutio (korkeus) | 128 px |
| Mitat | |
| Leveys | 37,8 mm |
| Korkeus | 50,6 mm |
| Syvyys | 17,1 mm |
| Paino | 28,2 g |