| Valmistaja | Garmin |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | MicroSD |
| Akku | |
| Kesto | 1 h |
| Näyttö | |
| Koko | 4,3 tuumaa |
| Resoluutio (leveys) | 480 px |
| Resoluutio (korkeus) | 272 px |
| Mitat | |
| Leveys | 122 mm |
| Korkeus | 76 mm |
| Syvyys | 19 mm |
| Paino | 144,6 g |
| Ajo-ohjeet | |
| Puhuttu | On |
| Käyttötarkoitus | |
| Auto / Liikenne | On |
| Ominaisuudet | |
| Nopeusvalvontakameratiedot | On |
| Kaista-avustin | On |
| Nopeusrajoitustieto | On |
| Reitin tallennus | On |