| Valmistaja | Garmin |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Auringonpaisteessakin luettava, transflektiivinen MIP (memory-in-pixel) |
| Resoluutio (leveys) | 128 px |
| Resoluutio (korkeus) | 128 px |
| Mitat | |
| Leveys | 35,5 mm |
| Korkeus | 13,3 mm |
| Syvyys | 40,7 mm |
| Paino | 37,3 g |