| Valmistaja | Garmin |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Kenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Pikseleitä kaikkiaan | 16 mpix |
| Koko | 1/2,3 " |
| Mitat | |
| Leveys | 53 mm |
| Korkeus | 32 mm |
| Syvyys | 111 mm |
| Paino | 170 g |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px, 30 fps |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvataajuus | 30 fps |
| Laatu 2 | 1 280 px, 720 px, 60 fps |
| NTSC | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Muisti | |
| Tuetut muistikorttityypit | microSD |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |