| Valmistaja | Garmin |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Android 4.3 tai uudempi, iPhonessa on oltava uusin saatavilla oleva käyttöjärjestelmäversio, Windows 10 Mobile tai uudempi, puhelimen tulee olla Bluetooth 4.0 -yhteensopiva |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | OLED |
| Lisätieto | 0.38" x 0.76" |
| Resoluutio (leveys) | 128 px |
| Resoluutio (korkeus) | 64 px |
| Ominaisuudet | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Sykesensori | On |
| Mitat | |
| Leveys | 43 mm |
| Syvyys | 43 mm |
| Paksuus | 11,6 mm |
| Paino | 56,5 g |