| Valmistaja | Genelec |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Taajuusvaste | 19-100 Hz |
| Äänenpaine | 113 dB |
| Elemettien koot | 12" |
| Aktiivikaiutin | On |
| Subwoofer | On |
| Teho yhteensä | 400 W |
| Tuotekuvaus | Genelec 7370A SAM -subwoofer on tehokas ja tarkka työkalu kaikkiin käyttötarpeisiin. Digitaalisten ja analogisten sisääntulojen sekä Genelecin AutoCal ja GLM-ohjausverkkoteknologioiden ansiosta se on mahdollista sovittaa joustavasti ja saumattomasti erilaisiin tiloihin ja järjestelmiin. |
| Mitat | |
| Leveys | 555 mm |
| Korkeus | 625 mm |
| Syvyys | 496 mm |
| Paino | 48 kg |