| Valmistaja | Genelec |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Taajuusvaste | 45-23000 Hz |
| Elementit | 5" bassoelementti, ¾" metallikalottidiskanttielementti ja DCW |
| Äänenpaine | 104 dB |
| Jakotaajuus | 3 000 Hz |
| Aktiivikaiutin | On |
| Teho yhteensä | 50 W |
| Tuotekuvaus | Erittäin kompaktissa 8330A:ssa yhdistyvät Genelecin Minimum Diffraction Enclosure (MDE) -kotelo, Directivity Control Waveguide (DCW) -suuntain ja virtausoptimoitu refleksiputki. Pienestä koostaan huolimatta se tuottaa suuren maksimiäänenpaineen ja laajan värittymättömän taajuusvasteen. Intuitiivisella Genelec Loudspeaker Manager (GLM 2.0) -hallintaohjelmistolla voidaan säätää tarkkailukaiuttimen ominaisuuksia ja ohjata koko kaiutinjärjestelmää. Genelecin AutoCal-kalibrointitoiminto kompensoi automaattisesti erikseen jokaisen ohjausverkkoon kytketyn tarkkailukaiuttimen tason, viive-erot ja taajuusvasteen. |
| Mitat | |
| Leveys | 189 mm |
| Korkeus | 299 mm |
| Syvyys | 178 mm |
| Paino | 5,5 kg |