| Valmistaja | Genelec |
| Valmistajan tuotesivu | www.genelec.fi/studiomonitorit/sam-compact-studiomonitorit/8340a-sam-studiomonitori |
| Taajuusvaste | 38-22000 Hz |
| Teho per kanava | 150 W |
| Teho bassovahvistimessa | 150 W |
| Äänenpaine | 110 dB |
| Elemettien koot | 6½" bassoelementti, ¾" metallikalottidiskanttielementti ja DCW |
| Aktiivikaiutin | On |
| Tuotekuvaus | Genelecin 8340A SAM älytarkkailukaiuttimen suorityskyky ja tarkkuus nostavat monitoroinnin luotettavuuden uudelle tasolle. |
| Mitat | |
| Leveys | 237 mm |
| Korkeus | 365 mm |
| Syvyys | 223 mm |
| Paino | 8,4 kg |