| Valmistaja | Gigabyte |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Celeron J3455 |
| Välimuistin määrä | 2 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l2 |
| Nopeus | 1,5 GHz |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | microSD |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 500 |
| Mitat | |
| Leveys | 11,44 cm |
| Korkeus | 10,76 cm |
| Syvyys | 5,61 cm |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |