| Valmistaja | Gigabyte |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i3-7100U |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 2,4 GHz |
| FSB | 4 000 MHz |
| Mitat | |
| Leveys | 11,7 cm |
| Korkeus | 3,6 cm |
| Syvyys | 18 cm |
| Paino | 1,05 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Kotelo | |
| SFF | On |