| Valmistaja | Gigabyte |
| Paino | 248 g |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Langaton | On |
| Kuulokemikrofoni | On |
| Tuotekuvaus | Ultimate Mobile Gaming Headset. Enjoy high-fidelity sound quality on your mobile games. Connect easily to any Bluetooth enabled device and answer incoming calls by clicking the button on ear cup. FORCE H1 is your best mobile gaming gear. |
| Kuulokkeet | |
| Bluetooth | On |
| Impedanssi | 16 Ohm |
| Herkkyys | 121 dB |
| Taajuusvaste | 20-20000 Hz |
| Sisääntuloteho Max | 50 mW |
| Peittävä | On |
| Akku | |
| Kesto | 300 h |