| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Suoritinkanta | |
| Tuetut suoritinmallit | AMD Socket FM2+ Athlon™/A-series processors |
| FM2+ | On |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI x | 1 |
| PCI-Express x 2.0 | 1 |
| PCI-Express 3.0 x16 | 1 |
| Muistipaikat | |
| Maksimi muistikapasiteetti | 64 Gt |
| Dual Channel | On |
| Muistien siirtokyky | 2400(OC)/2133/1866/1600/1333 MHz Gt/s |
| Tyyppi | DDR3 |
| Lukumäärä | 2 kpl |
| Mitat | |
| Korkeus | 226 mm |
| Leveys | 174 mm |
| Standardi | Micro-ATX |
| Liitäntä | |
| DVI-D | On |
| PS/2 | On |
| D-Sub | On |
| Line-in | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| RJ-45 | On |
| USB 2.0 | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Realtek GbE LAN chip |
| Nopeus | 10/100/1000 Mb/s |
| Integroitu näytönohjain | |
| Resoluutio (korkeus) | 1 600 px |
| Resoluutio (leveys) | 2 160 px |