| Valmistaja | Gigabyte |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i7-7700HQ |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 2,8 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce GTX 1060, 6 000 Mt |
| Muisti | 6 000 Mt |
| Kapasiteetti | 6 000 Mt |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 530 |
| Mitat | |
| Leveys | 11 cm |
| Korkeus | 22 cm |
| Syvyys | 11 cm |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Thunderbolt | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |